Ćwiczenia odchudzające na siłowni: program

Aby schudnąć nie wystarczy po prostu ćwiczyć, odchudzanie wymaga strategii i planowania. Dowiedz się, jak stworzyć tygodniowy plan treningowy z ukierunkowanymi ćwiczeniami, które należy wykonywać 4 lub 5 dni w tygodniu.

Pocenie się nie wystarczy, aby zredukować tkankę tłuszczową… Aby osiągnąć własne cel utraty wagi ważne jest, aby zrozumieć, jak zorganizować program szkoleniowy. Zwycięska strategia sukcesu rzeczywiście łączy metodę, częstotliwość, odpowiednie narzędzia i jedno zbilansowana dieta.

Rozpocząć poważną program treningowy na siłowni, zwłaszcza jeśli masz problemy zdrowotne, musisz najpierw przeprowadzić sportowe badanie lekarskie. A jeśli do zrzucenia jest dużo kilogramów, koniecznie musi być na swojej drodze również dietetyk lub dietetyk.

Tam dieta, w trening odchudzania, jest krytyczny. Aby schudnąć, musisz w rzeczywistości doprowadzić organizm do deficytu kalorii, a zatem jeść mniej kalorii niż spalasz.

Łącząc trening cardio, siłę, wytrzymałość, tonizację i dni regeneracji, możliwe będzie osiągnięcie upragnionej utraty wagi, a przede wszystkim wymodelowanie sylwetki.

Co robić na siłowni, aby schudnąć

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu fitness a ogrzewanie co najmniej 5-10 minut, z wydolnością kardio lub połączonymi ćwiczeniami dynamicznymi. Nigdy nie pomijaj rozgrzewki, nawet jeśli masz mało czasu na trening.

Pod koniec każdej sesji fitness rozluźnij się i rozciągnij mięśnie ćwiczenia rozciągające obejmujące główne grupy mięśni.

Aby schudnąć, nie musisz codziennie ćwiczyć cardio. Nawet jeśli myślisz inaczej, pliktrening siłowy i oporność metaboliczna, są niezbędne do utraty wagi. Posiadanie większej masy mięśniowej zwiększa metabolizm.

Trening siłowy pomaga szybciej stracić tłuszcz. Ciało zużywa dużo energii, aby utrzymać aktywność mięśni i je budować. To pozwala zwiększyć metabolizm spoczynkowy i spalać kalorie, nawet gdy nie ćwiczysz.

Trenuj wszystkie mięśnie podczas sesji fitness jest zwycięskim rozwiązaniem pozwalającym ciału na to stracić masę tłuszczu i poprawiaj napięcie mięśniowe w zrównoważony sposób.

Przykładowa karta do odchudzania i ujędrniania

Aby skutecznie ujędrnić swoje ciało i schudnąć, musisz chodzić na siłownię przynajmniej 4 dni w tygodniu. Oto ćwiczenia:

• 2 dni w tygodniu: 40 minut trening z całkowitą masą ciała i 20 minut trening aerobowy cardiofitness;
  • 1 dzień w tygodniu: 40 minut cardio fitness i 20 minut trening obwodowy o wysokiej intensywności całego ciała;
  • 1 dzień w tygodniu: 30 minut cardio fitness, 20 minut trening mięśni całego ciała i 10 minut trening o wysokiej intensywności;
  • jeśli zdecydujesz się trenować piąty dzień w tygodniu, biegnij 40 minut cardio fitness w połączeniu z 20 minutami lekkie ćwiczenia całego ciała, zrobić ćwiczenia pilates jest jogalub, alternatywnie, poświęcony łagodnemu spacerowi;
  • spodziewaj się co najmniej 2 kolejnych dni odpoczynek tygodniowo są potrzebne do odbudowy włókien mięśniowych;
  • za każdym razem, gdy trenujesz, zawsze zaczynaj od 5-10 minut ogrzewanie;
  • za każdym razem, gdy trenujesz, zawsze zamykaj z 5-10 minutami ćwiczenia rozciągające.

Jakie maszyny i jakich narzędzi użyć

Jeśli chodzi o sprzęt cardio, jeśli to możliwe, zawsze lepiej wybrać te, które najmniej Cię nudzą. Stosując je staraj się pozostać w progu spalania tkanki tłuszczowej, nie powinieneś odczuwać nadmiernej zadyszki podczas wykonywania ćwiczenia.

Możesz wahać się od Tapis Roulantpamiętaj, że jeśli używasz nachylenia, spalasz więcej tłuszczu, eliptyczny, krok, rower treningowy, wioślarz, drabina itp.

Do treningu mięśni używaj maszyn lub wolnych ciężarów, które pozwalają trenować każdą grupę mięśni i dostosowywać obciążenie do poziomu fizycznego i wytrenowanego.

Aby wykonać trening obwodowy lub o wysokiej intensywności, po prostu użyj ciała lub sprzętu funkcjonalnego, takiego jak: gli gumki, the kettlebellpiłki lekarskie itp.

Program dla początkujących i średniozaawansowanych

PONIEDZIAŁEK -Jeśli pierwszy dzień cotygodniowego treningu wypada w poniedziałek, postępuj w następujący sposób: włącz 5 minut wstępnej rozgrzewki, 40 minut cardio fitness, 20 minut intensywnego całkowitego obwodu ciała, 1 minuta rozładowywania nóg i 5 minut finału rozciąganie. Wykonuj każde ćwiczenie przez 30 sekund i odpoczywaj 15 sekund. Powtórz 9 ćwiczeń przez 3 rundy.

• 9. Wysoki Crunch

WTOREK - W przypadku programu drugiego dnia zawsze przewiduj 5 minut wstępnej rozgrzewki, następnie 40 minut treningu mięśni, 20 minut cardio fitness i wreszcie 5 minut końcowego rozciągania. Powtórz każde ćwiczenie 10/12 razy przez 4 zestawy. Odpoczywaj około 30 sekund między seriami. Jeśli możesz, zwiększaj obciążenie (nawet nieznacznie) przy każdym zestawie, na przykład: pierwsza seria 10 kg, druga seria 12 kg i tak dalej.

ŚRODA - Odpoczynek

CZWARTEK - W przypadku programu na trzeci dzień zawsze zapewniaj 5 minut wstępnej rozgrzewki, a następnie kontynuuj 30 minut cardiofitness, a następnie 20 minut treningu mięśni. W ciągu 20 minut wykonuj ćwiczenia od nr 1 do 6 w 3 seriach po 15 powtórzeń przeplatanych 30 sekundami odpoczynku.

Następnie poświęć 10 minut na trening o wysokiej intensywności, wykonując ćwiczenia od 7 do 13 przez 30 sekund, odpocznij 15 sekund i powtórz siedem ćwiczeń przez 2 okrążenia. Zakończ sesję 1 minutą odciążania wysokich nóg i 5 minutami rozciągania.

• 13. Deski naprzemiennie dotykają ramion

PIĄTEK - Powtórz trening, który wykonałeś drugiego dnia, czyli wtorek.

Program wyszczuplający dla zaawansowanych

PONIEDZIAŁEK - W pierwszym dniu cotygodniowego treningu zawsze uwzględniaj 5 minut wstępnej rozgrzewki, 40 minut ćwiczeń cardio, 20 minut obwodu o wysokiej intensywności całego ciała, 1 minutę rozluźnienia nóg i 5 minut końcowego rozciągania. W przeciwieństwie do programu dla początkujących i średniozaawansowanych, będziesz musiał wykonywać każde ćwiczenie przez 45 sekund i odpoczywać przez następne 15 sekund. Powtórz 10 ćwiczeń przez 2 rundy.

• 10. Skok z przysiadu

WTOREK - W przypadku programu na drugi dzień, jak zwykle, zapewnij 5 minut wstępnej rozgrzewki, następnie 40 minut treningu mięśni, 20 minut cardio fitness i na koniec 5 minut końcowego rozciągania. Powtórz każde ćwiczenie 10/12 razy przez 4 zestawy. Odpoczywaj około 30 sekund między seriami. Zwiększaj obciążenie (nawet nieznacznie) z każdym zestawem, na przykład: pierwszy zestaw 10 kg, drugi zestaw 12 kg i tak dalej. Oto 10 ćwiczeń:

• 2. Wypad z hantlami
  • 4. Wioślarz ze sztangą
  • 7. Prasa do klatki piersiowej
  • 9. Wyprostowanie tricepsa z hantlami

CZWARTEK - W przypadku programu trzeciego dnia, po poświęceniu się zwykłym 5 minutom wstępnej rozgrzewki, kontynuuj 30 minut cardiofitness, a następnie 20 minut treningu mięśni. W ciągu 20 minut wykonaj podwójne ćwiczenia od 1 do 7 w superserii bez przerwy, odpoczywaj 30 sekund tylko między seriami. Powtórz każde ćwiczenie 12 razy. Ukończ wszystkie zestawy i powtórz wszystko od nowa, łącznie przez 2 rundy.

Następnie poświęć 10 minut na trening o wysokiej intensywności, wykonując ćwiczenia od 8 do 12 przez 45 sekund, odpocznij 15 sekund i powtórz pięć ćwiczeń przez 2 okrążenia. Zakończ sesję 1 minutą odciążania wysokich nóg i 5 minutami rozciągania.